Inšpirácie pre oživenie priestoru

Vytúžený veniec na dvere

Dekorácie, v ktorých sú zakomponované rastliny (alebo teda niečo z prírody) sú veľkým potešením pre moju dušu 🥰. Veniec na dvere je podľa mňa súčasťou harmonického domova. A keď je veniec vytvorený zo živých kvetín, rastlín tak nielen, že krásne vyzerá ale aj krásne rozvonia celú predsieň.💚

Mojou túžbou bolo vždy vytvoriť veniec z eukalyptu. Po vytvorení venca prišla aj táto inšpirácia na článok ako nato.

VENIEC NA DVERE som robila Z dvoch druhov EUKALYPTU, ŠÍPOK A GYPSOMILKY, ktorú som použila z darovanej kytice (kvety gypsomilky sú často používané v rôznych kyticiach, má jemné biele malé kvietky).

Na túto dekoráciu budeš potrebovať

 • slamený veniec s priemerom 30cm (v hobby obchodoch, záhradníctvach)
  • dva väčšie zväzky eukalyptu (akéhokoľvek aký sa ti páči nájdeš ich v kvetinárstve)
  • vetvičky šípok (ak je sezóna môžeš nazbierať vonku, inak v kvetinárstve)
  • pár stoniek s kvietkami gypsomilky (kvetinárstvo, záhradníctvo alebo kúp v obchode jednoducho kyticu, v ktorej ju uvidíš a ktorá ti bude robiť radosť doma)
  • drôtik na aranžovanie kvetín, viazanie rastlín okolo venca (kvetinárstvo)
  • záhradnícke nožnice (hobby obchody, záhradníctvo)
  Zväzky eukalyptu a šípky sú z https://www.vasekvety.sk/ 

  Ako nato?

  Všetky potreby si rozlož vedľa seba buď na stôl alebo zem, podľa toho kde chceš tvoriť. Zväzky eukalyptu nastrihaj na menšie vetvičky cca 15cm.

  Vopred som si pripravila háčik na zavesenie venca. Pomocou drôtika, ktorý som omotala okolo venca a vytvorila som z neho háčik na konečné zavesenie venca na dreve.

  Potom si zober nastrihané vetvičky eukalyptu a podľa toho ako chceš mať veniec hustý vytvor zväzok a ten následne v smere hodinových ručičiek obviaž drôtikom okolo venca. Neboj sa drôtik poriadne obmotať aby ti zväzky pevne držali na slamenom venci. Takto pokračuj kým až sa ti kruh z eukalyptu spojí a vznikne tento nádherný veniec.

  Ja som šípky a gypsomiky dopĺňala už do hotového venca, pretože som vopred ešte nevedela, že to takto vznikne. Ty ich môžeš pridávať kľudne vopred už do vytvorených zväzkov z eukalyptu.

  Hotovo.

  Krásny veniec zaves na dvere a užívaj atmosféru domova.

  Ak chceš môžeš si vytvoriť akýkoľvek veniec nemusí byť ani živý. Pre inšpiráciu pridávam fotky jesenných vencov, ktoré vytvorili moje priateľky.

  V tomto je napríklad použitý stabilizovaný biely mach.
  Využiť môžeš čokoľvek čo sa prírode nachádza. Tu slečna využila šišky.