Poschodový rodinný dom poskytujúci súlad, harmóniu a dostatok priestoru. (Miloslavov, Alžbetin dvor).

Základom tvorby celého priestoru sa stala kuchyňa. Rodina vedela, že má byť v tmavej modrej farbe ale zároveň ich potrebou bolo, aby nepôsobila príliš tmavo. Organizáciu kuchyne sme prispôsobili aj tomu, že ich túžbou bol ostrovček.

Navrhli sme teda kuchynskú časť tak, že tmavá modrá sa nachádza na horných skrinkách a na kuchynskom ostrovčeku. Modrá je zjemnená dekorom vo farbe ,,taupe sivá“, ktorá sa nachádza na vysokých častiach kuchyne a na spodných skrinkách. Pracovná doska je v dekore dreva, ktorý má tiež nádych do sivých odtieňov. Hĺbku tmavej modrej farby vytiahla nádherná zástena s imitáciou mramoru s názvom Calacatta oceanic. 🌊. Rodina sa rozhodla aj pre väčšiu americkú chladničku. Priestor je ale dostatočne priestranný, preto sme vysoké časti kuchynskej linky mohli posunúť viac k jedálenskému priestoru. V dome nie je samostatné miesto na uskladnenie potravín (špajza). Riešením sa stalo vytvorenie potravinovej časti priamo v kuchyni ako jej súčasť. Využili sme celú jednu bočnú stenu, na ktorej vznikla vysoká skriňová časť s užším ale pomerne dlhým úložným priestorom na uskladnenie potravín.

Kuchynská a obývacia časť sú podporené betónovou štruktúrou na stene. Betónová štruktúra v priestore pôsobí príjemne aj vďaka veľkým oknám, ktoré presvetľujú celú miestnosť. Obývacia časť poskytuje väčšiu sedačku uloženú v priestore, okolo ktorej sa dá pohodlne pohybovať. Stena na ktorej je umiestnená televízia je vyhotovená v rovnakom drevo dekore ako pracovná doska v kuchynskej časti, čím sa nám vytvorila jednotnosť priestoru. V obývacej časti je decentný biely luster zavesený na tenkých lankách. Kontrastná lampa a príručný stolík v oranžových tónoch priniesli rozmanitosť ale zároveň priestor ostáva v dokonalej harmónií a súlade.

Kúpeľňa na prízemí je tiež ladená do modrých odtieňov ,,oceánskych farieb“ a doplnená opäť lesklým materiálom imitujúcim jemný mramorový vzor. Výhodou menšej kúpeľne je, že v nej nie je potrebné riešiť úložné priestory, pretože vedľa kúpeľne sa nachádza technická miestnosť, ktorá je riešením aj v rámci úložného priestoru.

Opakujúci sa betónový vzor je použitý aj v druhej kúpeľni na poschodí domu. Táto kúpeľňa je dostatočne priestranná nato, aby v nej bola využívaná voľne stojaca vaňa, ktorá zjemňuje betónový vzhľad kúpeľne. V kombinácií s dreveným obkladom prináša kúpeľňa pocit relaxu a akoby ,,spa“ oddychovej atmosféry.