Dotvorenie jemného dizajnového priestoru (Bratislava, Karlova Ves).

Spoločné tvorenie priestoru s úžasnou bytosťou. 
Zámer bol dotvoriť priestor tak, aby bol láskavým, podporným a umožňoval naplno rásť.
Ak klikneš na obrázok, otvorí sa ti a môžeš si preklikávať ďalšie

Prvou vecou, ktorú sme potrebovali v priestore vyriešiť bola KUCHYNSKÁ ČASŤ. Vedeli sme, že je potrebné ako vznikla ďalšia pracovná plocha a súčasne aj miesto, kde si človek môže občas sadnúť s kávou alebo rozložiť notebook v čase práce. V spoločnom zladení v tvorbe priestoru sme dovolili vzniknúť vysnívanému kuchynskému kútiku s pracovnou doskou a lamelovou stenou, ktorá je ,,šitá na mieru“. Pracovná doska slúži aj ako barové sedenie s nádherným výhľadom na blízky les. Dizajnová lamelová stena má aj praktické využitie. Sú v nej zapustené police na ukladanie menších kuchynských potrieb. Na jednu policu sme umiestnili ťahavú rastlinu v črepníku ako živú dekoráciu, ktorá sa s lamelami perfektne dopĺňa a funguje. Pracovná doska aj lamelová stena sú v dekore prírodného dubového dreva.

Oproti kuchynskému kútiku sme umiestnili vysokú otvárateľnú skriňu. Vnútro skrine tvoria police na ukladanie aj väčších kuchynských potrieb. Skriňa má netradičnú bočnú časť, kde sú otvorené police. Tieto otvorené police slúžia ako knižnica pre kuchynské knihy a zároveň ako uskladnenie korenín. Šikovná otvorená bočná časť skrine na odkladanie korenín je zámerne vytvorená práve z boku, pretože oproti nej sa nachádza varná doska. Pri varení sa teda človek jednoducho iba otočí, vytiahne si korenie a po otočení sa späť pridá do hrnca korenie, ktoré potrebuje. Vnútorná bočná otvorená časť skrine je v tom istom dekore dubového dreva ako kuchynský kútik. Zvyšná časť nábytku je v bielom lesklom dekore, čím opticky zväčšuje celý kuchynský priestor a rezonuje s už existujúcou kuchynskou linkou.

V JEDÁLENSKEJ ČASTI je doplnená opakujúca sa lamelová stena a závesné kvetináče s ťahavými rastlinami, čo vytvára pocit, že jedáleň je stále súčasťou a spojením kuchyne. Nad jedálenským stolom sme nechali vyniknúť hravé závesné svietidlá s betónovou štruktúrou. Biela a ružová farba svietidiel v priestore podporuje jemnosť a nehu.

Rozhodnutím bolo doplniť aj stenu v OBÝVACEJ ČASTI na ktorej je umiestnená televízia. Výzvou bolo vytvoriť niečo, kde bude televízia počas jej sledovania k dispozícií a ak bude vypnutá, môže pôsobiť, že v priestore vôbec nie je. Zároveň sme potrebovali vytvoriť niečo, čo nepohltí skrinku na ktorej je aktuálne umiestnení televízor a dva obrazy, ktoré sú dôležitou súčasťou celého interiéru. V jednoduchosti je krása a preto sme sa vrátili opäť k dubovému drevo dekoru a zvislým lamelám. Rozkvitla v priestore čarovná nástenná skrinka, ktorá umožňuje posuvnými lamelovými dvierkami odkrývať alebo zakrývať jej pravú alebo ľavú časť. V jednej časti je umiestnená televízia a v druhej poličky so srdcu blízkymi obrazmi, ktoré tu našli svoje harmonické miesto.

V obývačke si na svoje miesto prišla aj živá machová stena, ktorá môže podporovať a byť v súlade s už existujúcou bielou priestrannou knižnicou.

V TOMTO PRIESTORE SÚ POUŽITÉ RASTLINY AKO DEKORAČNÝ PRVOK ALE AJ AKO ŽIVÉ BYTOSTI.
🌸
SVOJOU ENERGIOU PRINÁŠAJÚ POZNANIE PRIRODZEN0HO BYTIA.
SÚ ŽIVOT, JEMNOSŤ, POKORA, KRÁSA, RADOSŤ, JEDNODUCHOSŤ, TVORIVOSŤ.


ICH PRÍTOMNOSŤ NÁS MÔŽE SPÁJAŤ S NAŠIMI KOREŇMI, STAROSTLIVOSŤOU A VNÍMAVOSŤOU AKO SME SÚČASŤOU NICH A CELEJ PRÍRODY. 🌱