Denisa Olachová

Kto som, alebo ako začala moja dizajnová tvorba:

Ahoj, rada by som sa ti predstavila, som Denisa

zároveň aj kreatívna bytosť, ktorá má v sebe stále to radostné dieťa, ktoré sa teší z každého tvorenia. V očiach má iskry radosti keď hovorí o dizajne a priestore. Srdce otvorené možnostiam tvorby keď vie, že priestor je niečo oveľa viac ako len pár stien. 
Keď tvorím som v celom procese plnou prítomnosťou. Moje srdce, celá bytosť sa raduje z celého procesu tvorby a tancuje keď vidí ako rastú a tešia sa zmene ostatné bytosti, pre ktoré je priestor tvorený. Objavila som v sebe tvorbu z najčistejšieho, najúprimnejšieho miesta v samej sebe, ktorou je DUŠA po anglicky SOUL. A tu začína vznik tvorby priestorov cez ateliér duše -  Soul atelier. 

Už ako dieťa som milovala dizajn a rada som sledovala módu. Hudba musela znieť všade kam som sa pohla a ako teenagerka som s kamoškami obdivovala videoklipy, v ktorých boli nádherné dizajnové priestory, domy a miesta. Ako dospelá som si často sama dekorovala ,,svoj“ priestor a vyrábala som rôzne dekoračné prvky. Neskôr sa zábavou pre mňa stala aj tvorba plienkových toriet, ktoré ak mám nato priestor a čas rada vytvorím aj dnes.

Ak by sme sa nato pozreli lineárne, dlhší čas som pracovala v oblasti gastronómie, čo bola pre mňa nádherná škola života. Naučilo ma to skutočne veľa o sebe, o svojej hodnote, o živote, o trpezlivosti a o tom čo mi v živote robí radosť a aj o tom, čo mi vôbec nestojí ani za reč. Pre mňa oslobodzujúcim momentom bolo zistenie, že ja som tvorca svojho života a postupne som sa učila vyberať si kam, komu a čomu investujem môj čas a moju vzácnu energiu. V tomto čase gastronomickom by ma vôbec nenapadlo, že zariaďovanie, tvorba priestorov je to čo budem niekedy v živote robiť a bude mi to skutočne prinášať radosť a hojnosť v každej oblasti.

Nemám vyštudovanú architektúru a k interiérovému dizajnu som sa dostala v podstate ,,náhodou“, keď mi moja priateľka ,,len tak“ na káve tento nápad podstrčila. Tento nápad so mnou v tej dobe tak zarezonoval, že som dva roky riešila ako to uskutočniť (medzi tým sme riešili s partnerom kúpu domu a zariaďovanie čo len prispelo k mojej vášni k tvoreniu a zariaďovaniu). Zaoberala som sa myšlienkami či existuje nejaký kvalitný kurz od ktorého by som sa vedela odpichnúť a naštartovať sa v procese môjho rastu. A tak mi prišla do cesty škola interiérového dizajnu Design Academy (ktorú vrelo odporúčam, pre mňa najlepšie rozhodnutie 😊 ), kde som si spravila akreditovaný kurz interiérového dizajnu, aby som moje nadšenie, kreativitu a lásku k tvorbe priestorov mohla posúvať aj ďalej k Vám.

Aktuálne so mnou rezonuje aj tvorba záhradného dizajnu. A je to pre mňa výzva. Pôvodne som sa chcela venovať iba interiérovému dizajnu, teda tvorba záhrad ma ani nenapadla. Ale počas momentov, ktoré som začala tráviť na ,,vlastnej“ záhrade a spoznávala som krásu prírody, rastlín, drevín, stromov ma to začalo ťahať aj k tejto tvorbe. Objavila som čaro Zeme, pôdy, začala som ju naplno vnímať a spájať sa s ňou. Postupne ku mne prišlo mnoho inšpirácií ako tvoriť záhradu, ktorá môže byť aj krásna ale aj funkčná a zároveň v súlade s prírodou. Vonkajšie priestory (záhrady) sú pre mňa možnosťou kde sa vieme spojiť viac s prírodou, so zemou a vnímať ju ako súčasť nás. Pozorovanie stromov, rastlín, zvierat nám umožňuje vidieť, pochopiť prirodzené cykly života a cítiť naplno život. 🌱Preto som sa rozhodla to celé spojiť a tvoriť akýkoľvek priestor, či už je to interiérový priestor alebo priestor záhrady. Cez svoje skúsenosti počas práce, ktorá ma baví sa stále učím a spoznávam, hrám a objavujem ďalšie možnosti či už tvorby v interiéroch alebo v záhradách.

Učenie, rast vnímam ako nádherný proces života a som vďačná, že prostredníctvom mojich procesov Vám dnes môžem ponúknuť svoj sprievod v oblasti tvorenia nádherných priestorov, ktoré odzrkadľujú nás samých. A zároveň by som Vás rada inšpirovala, a ukázala Vám, že sa dá žiť a tvoriť svoj život v ľahkosti a radosti s možnosťou robiť čokoľvek kde sa Vaša duša cíti slobodná, voľná a raduje sa a tancuje. 
s láskou,