Podporný priestor pre Dámu Levanduľovú (Bratislava, Petržalka).

Rekonštrukcia bytu s prvkami vintage. 
Dáma, pre ktorú bol priestor tvorený je veľmi kreatívna a šikovná. Rada tvorí dekorácie do priestorov (doplnky z macrame, návliečky na vankúše, závesy, košíky na odkladanie vecí...) a aj iné doplnky ako napr. kabelky, klobúky...
Preto sa rozhodla, že potrebuje priestor, kde si môže prakticky uložiť všetky potrebné veci, rozložiť látky pri strihaní alebo umiestniť šijací stroj. Následne chcela oživiť celý priestor farbami a vymeniť podlahu v celom byte. Túžila vytvoriť jedinečnú oddychovú halu, ktorá je umiestnená v strede priestoru a na ktorú má výhľad s každej izby keď sú dvere v nich otvorené. 

Pôvodnú podlahu v celom priestore sme vymenili za laminátovú v dubovom dekore so obľúbeným vzorom ,,rybej kosti“. V prvej časti rekonštrukcie sme riešili UVÍTACIU ODDYCHOVÚ HALU. Steny v priestore haly sme oživili farbou v odtieni jemnej tlmenej šalviovo zelenej. Biely nábytok, ktorý je použitý v tejto časti presvetľuje priestor a zároveň krásne vyniká pri tlmenej zelenej farbe na stenách. Na bielych zostavách nábytku sme použili kontrastné čierne úchytky. K dispozícií sme mali aj starý šijací stroj, ktorý sme zrenovovali a využili ako menší stolík. Vrchná doska stolíka je vyrobená z masívneho dreva a v spolupráci s čiernym kovom je tento nádherný vintage doplnok klenotom celého priestoru. Dizajnové kovové zrkadlo, ktoré sa nachádza na stene za týmto zrenovovaným odkladacím stolíkom dopĺňa celú atmosféru uvítacej haly a je opäť prvkom, ktorý môže presvetľovať priestor. Okrúhly krémovo čierny vzorovaný koberec ,,rozbíja“ hranatosť priestoru a vnáša organickejší tvar. Koberce v priestore môžu celkovo zjemniť, zútulniť priestor a priniesť pocit tepla. Svetlé menšie kresielka slúžia na príjemné posedenie a vychutnávanie pohľadu na celý priestor haly. V tejto časti sa nachádzajú aj doplnky a menšie detaily ladené do zlatej farby, pretože v ďalších izbách v byte a najmä v kuchynskej časti sa používa čierna striedmejšie a prechádza sa do viac zlatých a jemnejších akcentov v rámci detailov a doplnkov.

V OBÝVACEJ ČASTI sme menili veľkú sedaciu súpravu v tvare U do jednoduchšej krémovej sedačkovej zostavy v tvare I s praktickým otomanom, s ktorým sa dá ľahko manipulovať a presúvať ho tam kde je práve potrebný. Kreslo v priestore už existovalo, vynovili sme ho iba svetlejším vankúšom. Steny v tejto miestnosti sme oživili vanilkovou farbou. Okolo sedacej súpravy sme na spodnú časť steny pridali biele 3D panely z mdf dosiek, ktoré dotvárajú opäť vintage atmosféru a sú zaujímavým prvkom. TV zostava je ponechaná tak ako bola pôvodne.

Poslednou riešenou časťou sa stala PRACOVŇA. Tvorivý a kreatívny priestor sme oživili tapetami na stenách s jemným kvetinovým vzorom. Jedna časť steny je opäť doplnená o bielu 3D panelovú stenu. Pani priestoru navrhla vytvoriť úložnú časť pomocou kuchynských dielov z ikey. Čo bola pre mňa super inšpirácia. Rustikálne dvierka sa rovnako opakujú aj v časti uvítacej haly, čím sa krásne prepája celý priestor.