Jednoduchá premena detského priestoru s modrou sedačkou na priestor pre dospievajúcu slečnu s luxusným šatníkom (Bratislava, Karlova Ves časť Dlhé diely).

Táto vizualizácia vznikla veľmi prirodzene, neplánovane a nadväzuje na predchádzajúci návrh detskej izby s modrou sedačkou. Je to inšpirácia pre rodičov ako jednoducho môžu premeniť detský priestor na priestor pre dospievajúcu slečnu, ktorá už nepotrebuje poschodovú posteľ s bunkrom ani horolezeckú stenu. 

Keďže život je v neustálom pohybe a deti sú krásnym príkladom toho ako zmenu môžeme pozorovať a prispôsobovať sa jej, prijať ju. Tak vznikla aj potreba umožniť rodičom náhľad na to ako môžu z návrhu detskej izby v prípade potreby vytvoriť a umožniť svojmu dieťaťu rozkvitať v prostredí, ktoré jednoduchými zmenami dokážu prispôsobiť jeho rastu a aktuálnym potrebám. Inšpirácia vznikla aj na základe toho aby investícia, energia do daného priestoru mala pre rodinu skutočný zmysel aj počas ďalšieho obdobia.

Prvou zmenou v návrhu je výmena modrej steny za poschodovou posteľou za príjemnú teplú tapetu s jemne lesklým vzorom. Tapeta je prispôsobená celému už zariadenému interiéru v byte.

V pôvodnom návrhu detského priestoru boli dvoje dvere, ktoré umožňovali vstup do izby. Keďže vznikol nápad vytvoriť šatník priamo v priestore, jeden zo vstupov sme úplne zrušili. V tejto časti teda vznikol úložný priestor v podobe luxusného priestranného šatníka. Vstup do ,,walk in“ šatníka je pre usporiadanie, organizáciu priestoru a vytvorenie nerušivého elementu navrhnutý dizajnovou lamelovou zástenou. Táto lamelová oddeľovacia stena je vytvorená na mieru. Disponuje koľajničkou vďaka ktorej prestáva byť v jednej časti statická a umožňuje posuvné otváranie a teda aj priamy vstup do šatníka. Ak je celá lamelová stena zatvorená pôsobí ako dizajnový prvok, ktorý dotvára podobnú stenu za modrou sedačkou.

Drevenú poschodovú posteľ z pôvodného návrhu detskej izby nahradila veľkorysá príjemná čalúnená posteľ. Oddychová zóna s modrou sedačkou ostala bez zmeny.

Pracovná časť v izbe je aj v tomto návrhu ponechaná až na toaletný stolček, ktorý už v tejto časti nie je potrebou. Veľké zrkadlo je umiestnené priamo vo ,,walk-in“ šatníku.