Rekonštrukcia žiarivého mestského bytu s rustikálnymi prvkami (Bratislava, Staré mesto).

Návrh je vytvorený pre žiarivú energickú ženu, ktorá sa rozhodla pre rekonštrukciu svojho priestoru. V priestore sme menili podlahu, kuchynskú linku a kompletne celú kúpeľňu. Obývaciu časť sme dotvorili menšou knižnicou so sedením pri okne.

Základným prvkom rekonštrukcie sa stala retro chladnička, ku ktorej sme prispôsobili celý návrh KUCHYNSKEJ ČASTI. Kuchyňa je vytvorená teda v rustikálnom štýle. Kombinácia rustikálnych lemovaných dvierok s veľmi moderným aktuálnym gresovým obkladom, ktorý je použitý ako zástena v kuchynskej časti pôsobí nadčasovo. Materiály a farby, ktoré sú použité v tejto časti sú jemné a veľmi jednoducho kombinovateľné s čímkoľvek. Dvierka majú matnú krémovú farbu. Pracovná doska, ktorú sme vybrali je drevo dekor dub halifax biely. Už spomínaný béžovo ,,nude“ lesklý gresový obklad (Equipe – Arrow) má netradičný tvar ,,šípov“. Tento tvar naskladaný na sebe vytvára jedinečný elegantný vzhľad. A je noblesou celej kuchynskej časti. Ostatné doplnky ako úchytky a spotrebiče, kuchynská batéria majú v sebe medenú – zlatú farbu.
V byte sú ponechané interiérové dvere s lemovaným vzorom, ktoré sa krásne dopĺňajú z celou kuchynskou časťou.

V OBÝVACEJ ČASTI je ponechaná v rámci rekonštrukcie tehlová stena, ktorá svetlému priestoru pridáva neobyčajnú hĺbku. Oproti tejto dominantnej stene sme umiestnili dizajnové ,,koňakové“ kreslo z umelej kože. Keďže tento prvok má podobnú farbu ako stena umožnili sme zase prepojenie priestoru a pocit, že všetko okolo je prirodzenou súčasťou priestoru. Vedľa kresielka je umiestnená na mieru vytvorená knižnica, ktorá disponuje rovnakými materiálmi a dizajnom ako kuchynská časť. Keďže priestor pod oknom v obývacej časti bol dostatočne hlboký, mohol tu vzniknúť nábytok, ktorý slúži aj ako úložný priestor ale aj ako útulne posedenie. Klasické jedálenské sedenie nebolo potrebou, ale prakticky a rafinovane sa v tejto časti ,,sedenie pod oknomsme umiestnili aj menší stolík s mramorovou textúrou, ktorý môže byť používaný aj pre občasné stravovanie s príjemným sedením pri okne.

Návrh KÚPEĽŇOVEJ ČASTI sme prispôsobovali atypickému priestoru. Dôležitým bolo vytvoriť nielen dizajnový priestor ale aj praktický a funkčný. Pôvodnú vaňu sme vymenili za sprchový kút. Vaňa sa predtým nachádzala tam, kde sme aktuálne umiestnili práčku so sušičkou. Po technickej konzultácií sme sa rozhodli, že najlepším riešením je umiestniť sprchový ,,walk in“ kút nakoniec kúpeľne. V rámci rekonštrukcie vznikla teda potreba posunúť elektrinu z tejto časti do časti ,,práčka a sušička“. V sprchovom kúte vznikla primúrovka s nikou na praktické ukladanie sprchových potrieb. Pre opätovné prepojenie priestoru je táto časť obložená rovnakým gresovým obkladom ako v časti kuchyne. Vedľa sprchového kúta sa nachádza priestranná úložná časť s oválnym umývadlom. Oválny tvar umývadla zjemňuje hrany v priestore. Ak by sme sa rozhodli použiť hranaté umývadlo, pravdepodobne by sme zmenili tvar zrkadla z obdĺžnika na kruh. Pri práci s priestorom môžeme vnímať ako na nás pôsobia jednotlivé tvary doplnkov. Práčka so sušičkou je umiestnená v korpuse, ktorý disponuje ďalším vrchným úložným priestorom. Pod oknom nám vznikla ešte jedna praktická odkladacia časť s fóliovanými (lemovanými) dvierkami. Zjednotenie materiálov vytvára harmonický celok.